Bilim Şenliğimiz büyük bir coşkuyla açıldı.

11/10/2018 17:10

Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, TÜBİTAK Temsilcisi Prof. Dr. Ahmet Aytaç, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, bilim adamları ile Urla’daki öğretmen ve öğrenciler ile ailelerin katıldığı şenlik açılışındaki kimyasal deneylerle renkli görüntülere sahne oldu. TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı’nda yapılan ve “Bilim Hayatımızın İçinde” temalı şenlikte iki gün boyunca deniz, tarım, arkeoloji ve gündelik yaşamla bilimin ilişkilendirilmesini destekleyen çalışmalara yer verildi.

Urla Kaymakamı Önder Can, Cumhuriyet tarihimiz boyunca ülkemizin eğitimle ilgili önemli sorunları çözdüğünü belirtirken, “Şimdi ise en büyük sorunumuz eğitimimizin niteliğini artırmak, Nobel ödülleri alan bilim adamlarımızın ülkemizden çok sayıda çıkmasını sağlamaktır” dedi. Can, Urla’daki eğitimcileri de araştırmaya sorgulamaya yönelik çocukların artmasını sağlayacak çalışmaları artırmalarını istedi.

Bilim Şenliği Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor...

08/10/2018 12:10

Bilim Hayatımızın İçinde; TÜBİTAK 4007 Urla Bilim Şenliği çalışmaları çocuklarımız için tüm hızıyla devam ediyor... 11 -12 Ekim 2018 tarihleri arasında TÜM ÇOCUKLARIMIZI bilimle buluşmaya Urla Cumhuriyet Meydanı'na bekliyoruz...

Bilim Şenliğimiz Yerel Basında...

08/10/2018 12:10

Bilim Hayatımızın İçinde projemiz yerel pencere haber gazetesinde... Haber detayları için tıklayınız.